Місто Львів

              Цікаве, старовинне та привітне місто Львів, яке за останні декілька років перетворилось до невпізнаваного. Щовесни ми з сім'єю виїжджаємо до Львова та проводимо там всі вихідні.
             Пропоную цікавинки Львова. Сам, коли читав, то теж був здивований деяким

 •  Найдовша вулиця Львова

 Вулиця Городоцька – найдовша магістральна вулиця Львова. Її довжина складає близько 9,3 км. 


 • Найвища будівля Львова 

 Найвищою будівлею міста є Церква святих Ольги і Єлизавети.  Це неоготичний храм на площі Кропивницького (в народі — Привокзальній).  Висота церкви складає 88 м. На вежі облаштовано оглядовий майданчик. 

 Церква святих Ольги і Єлизавети

          Костел збудовано до 1911 року на пам’ять про популярну  імператрицю (цісареву) Єлизавету Баварську, відому як Сісі,  дружину цісаря Австро-Угорщини Франца-Йосифа I. Проектував споруду та  керував будівництвом архітектор Теодор-Мар’ян Тальовський.

           Вважають, що, за задумом архітектора, римо-католицький храм святої  Єлизавети мав заступити вид на греко-католицьку катедру св. Юра, якщо  дивитись на неї зі сторони центрального вокзалу. 


 • Найвища точка Львова

             Найвища точка міста розташувалась на вершечку Замкової гори і має  назву Копець Люблінської унії. Це штучний пагорб, насипаний у 1869  -1906 роках на честь 300-ліття Люблінської унії. Завдяки копцю висота  Замкової гори збільшилася з 398 м до 413 м над рівнем моря. Внаслідок  насипання землі, було знищено значну частину залишків Високого замку, що  знівелювало можливість його ґрунтовного дослідження. 

           Сьогодні копець є популярним серед туристів. На його вершині  встановлено прапор України і міститься оглядовий майданчик, звідки  відкривається широка панорама міста. 


 •  Будинок з найбільшою кількістю левів

           Найбагатший на левів будинок розташований за адресою: проспект Свободи,  11. Там розмістилось майже сотня символів міста (99 зображень). До речі,  найбільш «лев’ячі» місця у Львові — це проспект Свободи. Там аж  211  лев’ячих зображень (245 разом з інтер’єрами), вулиці Городоцька (165) та  Степана Бандери (154 разом з інтер’єрами). 


 •  Найвища споруда Львова

          Львівська телевежа з антенами височіє на 192 м. Це суцільнометалева  просторова ґратована телевізійна вежа, що стоїть на Замковій горі. Вежа  побудована за типовим проектом 3803-КМ (34084-КМ). До висоти 155  метрів — піраміда з переломами поясів на 32 і 64 метрах. Далі призма  базою 1,75х1,75 метри заввишки 25 метрів. Верхній майданчик 2,5х2,5  метра на відмітці 180 метрів і труба для турнікетної антени. За цим  проектом побудовані також Андріївська (Черняхівська), Білопільська,  Донецька, Івано-Франківська, Кам’янська, Кіровоградська та ін. вежі. 


 •  Найдревніший храм Львова

          Найстарішим храмом Львова дослідники називають Храм св. Івана  Хрестителя. У 1234 р. на місці майбутнього міста було закладено  дерев’яний костел Св. Івана Хрестителя, у якому перебувала місія  домініканців.

         За переказом, пізніше це був надвірний храм дружини князя Лева –  Констанції Угорської. До Львова разом з її почтом прибули ченці  домініканці та францисканці. Храм було передано під опіку ордену  домініканців, пізніше він перейшов під опіку вірмен-уніатів. 

         Протягом свого існування костел зазнав багатьох ремонтів і перебудов, в  результаті яких буде майже повністю змінено його зовнішній вигляд. У  1993 р. у храмі влаштовано Музей найдавніших пам’яток Львова як відділ  Львівської національної галереї мистецтв. 

Вибрав найцікавіші місця Львова - звідси  

        Як на мене, то вся центральна частина міста є просто унікальною та цікавою. Кожна будівля має свою історію.

      Додам від себе ще декілька цікавинок


 •  Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці 

 

 • Музей-Арсенал 

Тут Ви побачите експозицію історичної зброї 


 • Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької 

Це щось неймовірне


 •  Каплиця Боїмів

  Каплиця Боїмів — пам'ятка сакральної архітектури у Львові на площі Катедральній, 1. Одна з найкращих пам'яток пізнього Ренесансу у Львові  

 

 • Личаківський цвинтар 

       Державний історико-культурний музей-заповідник «Лича́ківський цви́нтар» — меморіальне кладовище у Львові.  На   цвинтарі поховані:   Іван Франко, Соломія Крушельницька, Володимир Івасюк   та інші відомі українці.

     Львів дуже цікаве місто, до якого приїжджаєш як додому. Якщо у Вас є така нагода - завітайте до Львова

nezaigorОтветил vasyl73

Львів дуже цікаве місто

Ответить
vasyl73Ответил nezaigor

Так, з кожним роком там все більше туристів вихідними. Цей рік плануємо поїхати в робочий день

Ответить