Ужгород туристичний. Закарпаття. Україна

         Ми часто пишемо про інші гарні місцинки, а про своє місто забуваємо. Для себе я вирішив цю прогалину закрити та написати про моє місто Ужгород, щоб Ви захотіли приїхати до нас на відпочинок :-)  

         Місто Ужгород є обласним центорм Закарпаття. Щоб до нас попасти, Ви їхатимете чудовими горами Карпатами та будете насолоджуватись гарними краєвидами. Карпатські краєвиди #1 ,  Карпатські краєвиди #2, Карпатськы краєвиди #3  А ще від нашого міста пару кілометрів до Словаччини та Угорщини і, маючи візу, Ви можете відвідати ці країни.

        Перша писемна згадка про Ужгород датована 1154 роком. Минулого року ми святкували 1123 річницю, але так святкували гарно, що я ще й зараз згадую смак закарпатського вина та смачного бограча :-)  Не писатиму багато історичних відомостей, бо їх можна почитати у Вікіпедії. Напишу як ужгородець про тімісця, які я міг би порадити своїм найкращим друзям.  

  •    Сакура  

       Це щось. :-)   В Ужгороді цілий тиждень Ви можете насолодитись неймовірним та яскравим видовищем квітучих сакур. Тут Ви поринете в таку красу, до якої хочеться завжди повертатись. У нас, в Ужгороді цілі вулиці засаджені сакурами. Я в цей час боюсь виїжджати на автомобілі в місто, бо вулицями ходять натовпи туристів, жителів міста з фотоапаратами, смартфонами, які фотографують цю красу. Треба дуже добре пильнувати, щоб хтось не сів тобі на капот :-). Сакури починають квітнути завжди по-різному. Зазвичай це середина квітня. Якщо Ви плануєте встигнути, то треба звертатись до ужгородців через соцмережі, щоб подали вам знак, коли можна їхати, бо інакше Ви можете встигнути лише на яскраво-червоні покривала, яким сакури застеляють землю після цвітіння.  

  •   Ужгородський замок  

               Це візитівка нашого міста. Вперше згадується в 9 столітті. Вхідний квиток коштує пару грн. Всередині замку розташовано краєзнавчий музей і Ви зможете там побачити дуже цікаві, старовинні речі Закарпаття.  Також пораджу відвідати Невицький замок, який розташований в пару км від Ужгорода. Там навесні, влітку дуже гарно. А з самого замку відкриваються дуже чудові краєвиди.  

Невицький замок

  •   "Старе село" 

           Поруч із Ужгородським замком є місцинка, яке називали в старину "Відьмина яма" і де  спалювали тих, кого звинувачували у чаклунстві. :-) Зараз там Закарпатський музей народної архітектури і побуту. На площі біля 6 га розміщено старовинні хатки з цілого Закарпаття. До кожної можна знайти та побачити як колись люди нашого краю жили. Є навіть школа та церква.  Якщо Ви любите старовину - Вам тут сподобається.  

  •   Церкви

           Якщо Вам хочеться спокою, миру та відпочити душею, то пораджу відвідати унікальну, одну з найстаріших архітектурних пам'яток України загальноєвропейського значення - "Горянську ротонду" (rotunda з лат. — кругла будова). Про дату побудови так і немає однозначної думки (від 9 до 15 столітть). Виявили її несподівано в 1879 році. Майстри, котрі робили ремонт, побачили, що під штукатуркою є унікальні кольорові фрески. Майстерність їх виконання на вищому рівні. Учені дотримуються думки, що фрески в Горянах репрезентують епоху раннього Ренесансу й виконані в XIV столітті італійськими майстрами школи Джотто. Технологія їх виконання — дуже складна методика, що нині вже не застосовується: мокра "свіжа" поверхня при розписуванні всмоктувала в себе 10-сантиметровий шар фарби. На стінах храму зображено сцени з Нового Заповіту. Головні сюжети: "Благовіщення", "Утеча в Єгипет", "Страсті", "Дари волхвів", "Різдво Христове", "Воскресіння". Цікаво, що в центрі цих сцен завжди виступає жінка — щаслива мати, мати-страждальниця, молода наречена.  

            

        Ужгородський Хрестовоздвиженський кафедральний греко-католицький собор - місце, куди може зайти кожен бажаючий та помолитись. Почали його будувати в 1640 році. Дуже цікава історія цього собору, яку я не буду переповідати, а тільки скажу, що розписи виконав наш відомий закарпатський живописець  Йосип Бокшай.    

  •   Дендропарк Лаудона

         Невеличкий, розміщений майже в центрі міста. Ми тут із сім’єю дуже любимо відпочити та попити мінеральної води з бювету . Цей дендропарк заснував у 1886 році Іштван лаудон. Тут є такі рослини, які важко ще десь зустріти: 100-річний болотний кипарис, висота якого складає 20 м, 100-річна магнолія, біота східна, сріблястий абрикос висотою 25 м, золотий бук та інші рослини.  

        Я багато чого забув, бо наше місто справді цікаве, європейське, старовинне.  

        Приїжджайте в Ужгород і Ми Вас гостинно зустрінемо :-)

Частина фото мої, а частина з мережі Інтернет


bambrОтветил vasyl73
5 лет назад

Для туристов так хотя бы на английском, раз уж не на русском. Или в Украине основная ориентация на внутренний туризм?

Лайк за красивые фото.

Ответить
ukrainianОтветил bambr
5 лет назад

на Западной Украине основная ориентация сейчас на туриста из Польши, так что тут бы больше текст на польском подошел бы

Ответить
bambrОтветил ukrainian
5 лет назад

тоже вариант... я бы почитал на русском или в крайнем случае на английском, а с украинским и польским у меня никак вообще.

Ответить
vasyl73Ответил ukrainian
5 лет назад

@ukrainian, в Ужгород їдуть в основному словаки та угорці. Як туристи і на закупівлю. У нас все дешевше та якісніше ніж у них. Ну, майже все :-)

Ответить
vasyl73Ответил bambr
5 лет назад

@bambr, прошу меня извинить, что написал на своем родном языке. Английским и польским владею не на таком хорошем уровне, чтобы писать на них. Грамматику нужно подтянуть. Если Вы захотите к нам приехать, то поверьте, что общаться с Вами могут на любом

Ответить
bambrОтветил vasyl73
5 лет назад

Я в Киев хочу для начала ... по Крещатику походить... по Киево-Печерской лавре.

Ответить
vasyl73Ответил bambr
5 лет назад

Если есть желание, то но сбудется :-)

Ответить
bambrОтветил vasyl73
5 лет назад

Сбудется обязательно. Все мои желания, без великих претензий которые, сбываются.

Ответить
romapushОтветил vasyl73
5 лет назад

Если Вы родом с Закарпатья, то нам также очень интересны статьи про Мукачево (столицу контрабандистов), Виноградово и соляные пещеры Солотвино, наследие Австро-Венгерской империи, современную венгерскую диаспору в Украине, горные тоннели, центр Европы, ну и, конечно же, горы Карпаты.

Ответить
vasyl73Ответил romapush
5 лет назад

Так, напишу і про ці цікаві міста. Хоча, контрабандисти у нас всюду - Закарпаття межує з 4 країнами Європи :-)))

Ответить
romapushОтветил vasyl73
5 лет назад

В курсе :) Я две трети жизни прожил в Тернополе и Львове.

Ответить